ملت وب مرجع دانلود قالب وردپرس فارسی و قالب فارسی وردپرس و قالب html و افزونه وردپرس
24
ساعت با شما

04144235034

آیا میدانستید دلیل اصلی محبوبیت ملت وب در چیست ؟ ملت وب به عنوان مرجعی پیشرو در پشتیبانی مشتریان خود توانسته رضایت کاربران را در برگیرد در واقع در ملت وب وب شخص پاسخگو نیاز های شما نیست در اینجا یک شرکت معتبر و پاسخگو در کنار مشتریان خود می باشد و تمام مسئولیت پشتیبانی بر عهده شرکت می باشد و نقطه قوت فوق العاده بالای برای یک وب سایت می باشد
فروش محصولات
فروش محصولات شما

آموزش فتوشاپ – کار با شکل های سفارشی تعریف شده

آموزش فتوشاپ – کار با شکل های سفارشی تعریف شده
حميد شریفی
حميد شریفی
Asset 1
2018-04-05
Asset 2

دانلود شده

0
Asset 1

نظرات

0
Asset 1

بازدید شده

1726
آموزش فتوشاپ – کار با شکل های سفارشی تعریف شده

روش دیگر استفاده از شکل ها در کار هنری، ترسیم شکل های سفارشی یا از پیش تعریف شده است. انجام این کار  به راحتی انتخاب ابزار شکل سفارشی(Custom Shape) است، یک شکل را از Custom Shape Picker  انتخاب و به درون پنجره ی تصویر می کشید. از این روش برای اضافه کردن الگوهای شطرنجی و دسته های چمن به پس زمینه ی پوستر مغازه ی اسباب بازی خود استفاده خواهید کرد.

 1. مطمئن شوید که لایه ی Retro Shape در پانل لایه ها انتخاب شده است. سپس بر روی دکمه ی New Layerکار با شکل های سفارشی تعریف شده  کلیک کنید تا یک لایه ی جدید بر روی لایه ی ذکر شده اضافه شود. نام این لایه ی جدید را به Pattern تغییر دهید، و سپس Enterr یا Return را فشار دهید.
 2. در پانل ابزار، ابزار کار با شکل های سفارشی تعریف شده2Custom Shape را که در زیر ابزار چندضلعی (Polygon) کار با شکل های سفارشی تعریف شده3 پنهان است ،انتخاب کنید.
 3. در نوار گزینه ها، گزینه ی Pixels را از منوی Tool Mode انتخاب کنید.
  کار با شکل های سفارشی تعریف شده4
 4. در نوار گزینه ها، بر روی پیکان کنار گزینه ی Shape کلیک کنید تا Custom Shape Picker باز شود.نکته: گزینه های درون نوار گزینه ها به تناسب گزینه ی انتخابی از منوی Tool Mode تغییر می کند. زمانی که در حالت Shape کار می کنید، می توانید رنگ پر کننده یا حاشیه را در  نوار گزینه ها انتخاب کنید. در حالت Pixels این گزینه ها در دسترس نیستند.
 5. بر روی شکل از پیش تعیین شده ی شطرنجی در Custom Shape Picker دوبار کلیک کنید (ممکن است نیاز باشد اسکرول را جابجا کنید یا گوشه ی پنجره ی نمونه ها را کمی بکشید تا شکل را پیدا کنید) تا انتخاب شود و پنجره ی نمونه ها بسته شود.
 6. مطمئن شوید که رنگ پیش زمینه سفید است. سپس کلید Shift را فشار دهید و به صورت مورب درون پنجره ی تصویر بکشید تا شکل ترسیم و و اندازه ی آن طوری تنظیم شود که حدود 2 اینچ مربع باشد.
  با فشار دادن کلید Shift ، تناسبات اولیه ی شکل حفظ می شود.
 7. پنج شکل شطرنجی دیگر با اندازه های متفاوت اضافه کنید تا پوستر شما شبیه تصویر زیر شود.
  کار با شکل های سفارشی تعریف شده5
 8. در پانل لایه ها، شفافیت (opacity) لایه ی Pattern را تا میزان 75% کاهش دهید.
  کار با شکل های سفارشی تعریف شده6
 9. در پانل لایه ها، لایه ی Spaceship را نمایان کنید تا بتوانید ترکیب نهایی را مشاهده نمایید.
  کار با شکل های سفارشی تعریف شده7
  حال از ابزار Custom Shape برای اضافه کردن دسته های چمن به پس زمینه استفاده خواهید کرد. هنگامی که در حالت Shape کار می کنید، می توانید یک رنگ پرکننده(fill) و حاشیه(stroke)  برای شکل خود به کار ببرید.
 10. در حالی که ابزار Custom Shape همچنان در حالت انتخاب است، Custom Shape Picker را باز کنید و بر روی دسته ی چمن با نام Grass 2 دوبار کلیک کنید.
 11. از منوی Tool Mode گزینه ی Shape را انتخاب کنید. سپس از قسمت Fill رنگ Dark Yellow Green و از قسمت Stroke رنگ Darker Green Cyan را انتخاب کنید، و مقدار 0.75 را برای ضخامت حاشیه وارد کنید.
 12. هنگام کشیدن چهار دسته چمن در گوشه ی پایین سمت چپ پس زمینه و یک دسته ی اضافه در گوشه ی سمت راست، کلید Shift را فشار دهید.
  کار با شکل های سفارشی تعریف شده8
  پیشنهاد: اگر دسته های چمن بر روی لایه های مجزا هستند، هنگام کشیدن آن ها کلید Shift را نگه نداشته اید. چمن ها را پاک کنید و مراحل 12 و 13 را دوباره انجام دهید.
  نگه داشتن کلید Shift هنگام ترسیم، تضمین می کند که تمامی شکل ها بر روی یک لایه قرار می گیرند.
 13. ابزار انتخاب مسیر (Path Selection) کار با شکل های سفارشی تعریف شده9را از پانل ابزار انتخاب کنید و سپس کلید Shift را نگه داشته و تمام دسته های چمن را انتخاب کنید.
 14. از منوی Path Alignment در نوار گزینه ها، گزینه ی Distribute Widths را انتخاب کنید. فتوشاپ دسته های چمن را به طور یکنواخت در امتداد حاشیه ی پایین پس زمینه توزیع می کند.
 15. نام این لایه را به Grass تغییر دهید و شفافیت (opacity) آن را روی مقدار %60 تنظیم کنید و لایه را بکشید تا درست در بالای لایه ی Background در پانل لایه ها قرار گیرد.
  کار با شکل های سفارشی تعریف شده10
 16. لایه مورد نظر را از حالت انتخاب خارج کنید، و برای ذخیره کردن کار خود تا این مرحله به مسیر File > Save بروید.

ارسال پرسش و دیدگاه

0دیدگاه
آموزش php طراحی فروشگاه اینترنتی کانال تلگرامی ما تا 50% تخفیف دریافت کنید