ملت وب مرجع دانلود قالب وردپرس فارسی و قالب فارسی وردپرس و قالب html و افزونه وردپرس
24
ساعت با شما

04144235034

آیا میدانستید دلیل اصلی محبوبیت ملت وب در چیست ؟ ملت وب به عنوان مرجعی پیشرو در پشتیبانی مشتریان خود توانسته رضایت کاربران را در برگیرد در واقع در ملت وب وب شخص پاسخگو نیاز های شما نیست در اینجا یک شرکت معتبر و پاسخگو در کنار مشتریان خود می باشد و تمام مسئولیت پشتیبانی بر عهده شرکت می باشد و نقطه قوت فوق العاده بالای برای یک وب سایت می باشد
فروش محصولات
فروش محصولات شما

غیر فعال کردن افزونه های غیر ضروری و حذف آنها در وردپرس

غیر فعال کردن افزونه های غیر ضروری و حذف آنها در وردپرس
حميد  شریفی
حميد شریفی
Asset 1
1396-4-21
Asset 2

دانلود شده

0
Asset 1

نظرات

0
Asset 1

بازدید شده

520
غیر فعال کردن افزونه های غیر ضروری و حذف آنها در وردپرس

کاربران بسیاری در مورد نحوه عملکرد افزونه های وردپرس و تاثیر افزونه های غیرفعال بر سرعت وردپرس سوالاتی پرسیده بودند. افزونه های غیرفعال سرعت وردپرس را کاهش می دهند؟ باید افزونه های غیر فعال را حذف کنیم؟ دلیل حذف افزونه ها چیست؟
باید بگوییم بسیاری از کاربران وردپرس اغلب افزونه ها را برای تست نصب می کنند و سپس آنها را غیرفعال می کنند. دراین مقاله به بررسی دلایل نگه داری و افزونه های غیر ضروری و حذف آنها در وردپرس و نحوه برخورد وردپرس با افزونه های غیر فعال خواهیم پرداخت.

افزونه های غیر ضروری و حذف آنها در وردپرس

بهترین ویژگی وردپرس قابلیت توسعه پذیری آن است. یعنی با استفاده از افزونه های مختلف میتوان آن را گسترده تر کرد. هنگامی که یک افزونه وردپرس را نصب می کنید، وردپرس فایل های مربوط به افزونه را به سرور میزبانی وب شما می فرستد. برای مشاهده تمامی افزونه ها (افزونه های فعال و غیرفعال) به منوی افزونه ها در پیشخوان رجوع کنید.
همان طور که میدانید پس ازنصب هر افزونه برای شروع ابتدا باید آن را فعال کرد. این ها افزونه های فعال هستند که به صورت آبی رنگ هایلت شده اند. همچنین می توانید افزونه هایی را که فکر میکنید قابل استفاده نیستند غیرفعال کنید. که پس ازغیر فعال سازی لینکی با عنوان پاک کردن در زیر آن ها ظاهر خواهدشد که می توانید افزونه های غیر ضروری و حذف آنها در وردپرس ممکن سازید.

آیا وجود افزونه های غیر فعال باعث کاهش سرعت وردپرس خواهد شد؟

خیر هیچ افزونه غیرفعال یا دی اکتیو سرعت وردپرس را کاهش نمی دهند. در این شرایط وردپرس الگوریتم خاصی در نظرمیگیرد.

برخورد وردپرس با افزونه های غیر فعال چگونه است؟

هر بار که یک کاربر یک صفحه را از سایت وردپرسی خود درخواست می کند، وردپرس فرآیند بارگیری را آغاز می کند. در طول این فرآیند، تنها افزونه های فعال در وب سایت شما بارگیری می شوند. تمام افزونه های غیرفعال کاملا نادیده گرفته و بارگیری نمیشوند و دیگر نیازی انجام عملیات بر روی افزونه های غیر ضروری و حذف آنها در وردپرس نیست.

حتی اگر ده ها افزونه غیرفعال در وب سایت خود نصب کرده باشید، کارایی سایت شما را کاهش نخواهند داد و یا آن را کند نمی کنند. تنها جایی که وردپرس به دنبال افزونه های غیر ضروری و حذف آنها در وردپرس شما است، صفحه افزونه های نصب شده است. حتی پس از آن، فقط فایل هدر افزونه را فراخوانی میکند و خود افزونه ها را بارگذاری نمی کند. پس افزونه های غیرفعال دلیل کندی نیستند.

آیا باید افزونه های غیر فعال در وردپرس را حذف کنم؟

اینکه چرا وردپرس به شما امکان غیرفعال سازی افزونه ها را به جای حذف مستقیم داده است چیست؟ گاهی اوقات شما فقط می خواهید افزونه را به طور موقت خاموش کنید. گاهی افزونه ها را در آینده برای استفاده های مجدد نیاز داریم و موقتا آن ها را غیرفعال میکنیم تا تنظیمات اعمال شده از دست نرود.

چرا نگه داری دائمی افزونه های غیرفعال مضر است؟

۱- وردپرس دائما به روز رسانی هایی را برای آن افزونه ها نشان می دهد. این مورد می تواند کمی مضر باشد به ویژه اگر شما افزونه های خودرا به طور منظم به روز نگه دارید.

۲- افزونه های غیرفعال می توانند بی ضرر باشند، اما هنوز فایل های اجرایی هستند. همان طور که قبلااشاره کردیم وجود افزونه های غیرقابل استفاده خلل های امنیتی به همراه دارند. چرا؟ چون در صورت تلاش دیگران برای هک کردن، این فایل ها می توانند آلوده شوند یا می توانند برای نصب نرم افزارهای مخرب در سایت شما مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان یک وظیفه امنیتی وردپرس، شما باید هر افزونه غیر فعال را که قصد استفاده مجدد ز آن را ندارید حذف کنید. امیدواریم که این مقاله به سوالات شما درباره افزونه های وردپرس ،غیرفعال سازی و حذف افزونه های غیر فعال کمک کرده باشد.
موفق باشید

 

ارسال پرسش و دیدگاه

0دیدگاه
مطالبی که شاید خوشتان بیاد
سلام! ما 271 محصول رایگان در بخش آموزش wordpress داریم اگر قصد بازدید دارید روی لینک سبز رنگ روبرو بزن بریم